CĂUTARE SITE

Mikhail Kukushkin, steaua în ascensiune

Fostul cetățean al jucătorului de tenis al Federației Ruse, Kukushkin Michael, este acum foarte demn de a apăra onoarea Kazahstanului în instanțele de judecată.

Pierdere egală cu victoria

Marea plăcere a fost primită nu numaifani din Kazahstan și Serbia, dar și toți cei prezenți la 7 martie 2016 în complexul sportiv Belgrad, "Pioneer", în cea de-a opta etapă finală a competițiilor pentru Cupa Mondială pentru Cupa Davis.

În această zi pe terenul lui Michael Kukushkin și sârbul NovakDjokovic a arătat ceva inimaginabil. Meciul interesant a durat cinci ore. În ciuda pierderii reprezentantului sârb kazah de a câștiga a trebuit să folosească toate abilitățile lor și să facă fanii lor în serios nervos, dar pentru că este poziționat ca cel mai bun jucator de tenis din lume.

Mikhail Kukushkin

După meciul dintre echipele naționale ale Serbiei și Kazahstanului N. Djokovic a anunțat brusc că Mikhail Kukushkin merita destul de mult o victorie meritată în acest duel fantastic și a numit acest catarg unul dintre cele mai dificile din cariera sa.

Mihail insusi a notat ca inamicul a fost primulau fost făcute câteva greșeli brutale, dar mai târziu a îmbunătățit semnificativ jocul și a contracarat orice cu cea mai bună rachetă din lume a fost dificilă, deși până la victorie a fost literalmente un pas.

Mikhail Kukushkin, biografie

Michael sa născut în Volgograd 26 decembrie 1987 De la o vârstă fragedă a unui tată dependent de tenis de joc pentru copii, care a fost el însuși un atlet bun și antrenat pe fiul său până la vârsta de șaptesprezece ani.

Deja în 2006, Kukushkin la seria IFTFutures a reușit să ajungă în partea finală. Pentru următorul sezon, fanii orașelor Saransk și Samarkand au fost martorii celor două victorii ale seriei ATP Challenger.

jucător de tenis Mikhail Kukushkin

2008 a fost un punct de cotitură pentru el: câștigurile în Italia (Barletta, ATP Challenger) și la domiciliu (IFT Futures), participă la turneul ATP (Barcelona, ​​Umag, Moscova, Sankt-Petersburg), și a devenit cetățean al Kazahstanului.

În martie anul viitor Mikhail Kukushkin, ratingcare creștea constant, jucase deja la turneul Masters din Miami (al doilea tur, rețeaua principală). Un rezultat similar le-a fost arătat și o lună mai târziu în Spania (Barcelona).

În mai, a fost selectat pentru a participa la jocurile dinPortugalia (Estoril, rețeaua principală). Iulie - o victorie la turneul Challenger din Federația Rusă (Penza). În septembrie - participarea la jocurile din grila principală a acestui turneu din Malaezia (Kuala Lumpur).

În octombrie - participarea la semifinalele Cupei Kremlinului, unde a fost învins de tenisul rus M. Yuzhny în meciul semifinal.

Cele mai recente realizări ale unui jucător profesionist de tenis

În 2010, Mikhail Kukushkin, câștigătorul Challenger din Germania (Braunschweig) și Rusia (Penza), a ajuns la primele sute din clasamentul sportivilor profesioniști în tenis.

kukushkin mihail rating

La sfârșitul aceluiași an a câștigat primul turneu ATP, după ce a eșuat în meciul final din Sankt-Petersburg recupera M. Sud.

În ianuarie 2015, Mikhail Kukushkin din Sydneya câștigat al doilea loc în turneul ATP, după ce a câștigat două jocuri împotriva lui L. Mayer. Mai puternic decât el era doar reprezentantul Serbiei, V. Troțki. Este remarcabil faptul că ambii finaliști au ajuns în grila principală, după ce au trecut calificarea, ceea ce sa întâmplat pentru prima oară în tragerea unui astfel de turneu.